IS evidence exemplářů zoologické zahrady - Animalia

Informační systém primárně zaměřený na evidenci exemplářů s vazbou k zoologické zahradě. Základem je systematika/zoologické třídění, na kterou jsou navázány konkrétní data zahrady a to jak chovatelské, tak ekonomické. Evidence sleduje cyklus jednotlivých exemplářů a to jak jeho životní fáze (narození, deponace, úhyn, ...), tak chovné (zdravotní údaje, chov, odčervování, vakcinace, vážení, ... ), administrátorské (vzetí do stavu, registrace, ...) a organizační (umístění v zoo, ...).

Informační systém: Animalia

Systému poskytuje on-line pohledy umožňujících okamžité sledování vybraných skupiny dat. Také nabízí širokou paletu generátorů sestav, které  jsou orientovány na různé úrovně objektů. Pro vybraný exemplář lze vytvořit "papírovou" kartu jedince, vygenerovat různé verze žádostí (registrace, EU permit, …). Na úrovni druhů jsou k dispozici sestavy evidenční (historie druhu, přehled druhů v daném období, v majetku); zoologické (přehled podle umístění, ...); ekonomické (inventura organizační jednotky, statistika krmných dnů, ...). Nejdůležitější jsou desítky hromadných sestav z pohledu zoo jako celku. Generátor sestav je postaven na spolupráci aplikace s programy MS Office (MS Word a Excel) ve formě předpřipravených šablon a skriptů, které vybírají potřebná data z DB a plní jimi dokument na základě grafického vzoru šablony.

Systém je koncipován jako otevřený na straně struktury databáze i v programových modulech. Rozsah a struktura může být kdykoliv změněna, rozšířena dle potřeby uživatele.

IS Animalia je provozován v síťové verzi v zoo Praha, Liberec, Chomutov, Brno, Ostrava, Bratislava a v lokální verzi Olomouc, Zlín-Lešná a Ohrada (Hluboká).

Počátek IS Animalia spadá do roku 1996.

Zaujala Vás tato reference?

Zaujal Vás informační evidenční systém, který využívají zoologické zahrady v ČR i na Slovensku? Máte zájem o vytvoření podobné aplikace? Rádi byste nás oslovili ohledně možností spolupráce? Není nic jednoduššího než vyplnit kontaktní formulář...

Jméno:
E-mail:
Zpráva:

Velikost textu: A A A